KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14717162
nr 1471 7162
Jan Ewemo
(f. 1938), Sverige
Etsning, "Terracotta figurer". Signerad, numrerad 6/25, daterad 1974. Bildmått: 50x40 cm, yttermått inklusive ram: 69x58 cm
Jan Ewemo, svensk målare och grafiker född i Uppsala 1938.
Utrop:
500 kr
måndag 30 maj 2022
kl 18:42:19
Jan Ewemo
nr 1471 7162
Jan Ewemo
(f. 1938), Sverige
| Utrop: | 500 kr |
måndag 30 maj 2022 |